Mamy początek lipca, więc pierwsza część sezonu za nami. Jak spisali się w nim zawodnicy KL ZIemia Kłodzka? O tym i nie tylko w poniższym tekście.

Sezon stadionowy w KL Ziamia Kłodzka rozpoczęliśmy 27 kwietnia w Niemieckim Zittau na międzynarodowej imprezie pod nazwą Horst-Seifert-Meeting.

MDŚ M

Impreza ta co roku przyciąga zawodników z wielu krajów Europy. W tym rekordowa liczba startujących ponad 700 osób. Z tej imprezy przywieźliśmy aż 10 medali oraz bezcenne doświadczenie udziału w tak wielkiej imprezie. Po takim starcie możemy mieć pewność, że w  na polskich imprezach nasi zawodnicy nie pogubią się. Następnie 4 maja był Wrocławski Mityng Kwalifikacyjny, 11 maja Bieg Pamięci Gross Rozen w Rogoźnicy, a 16 maja Mistrzostwa Powiatu Licealiada lekkie przetarcie szlaków i przygotowanie do Mistrzostw Dolnego Śląska. Pierwsi do mistrzostw 18 maja stanęli młodzicy (zawodnicy w wieku 14-15 lat). Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe, a Urszula Krupa zdobyła złoty medal na dystansie 2000 m z wynikiem 7:13,53, w chwili obecnej Ula jest na 11 miejscu w rankingach ogólnopolskich i ma ogormne szanse na start w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, który w tym roku odbędzie się 21-22 września w Tarnowie. Na tych samych zawodach Karolina Margasińska zajęła 4 miejsce w skoku w dal, tracąc do medalu zaledwie 1 cm, ale to dobra nauka na przyszłość. Czwarte miejsce zdobyła również Emilia Boruczkowska w skoku wzwyż, po raz kolejny poprawiając rekord życiowy.

W dzień po mistrzostwach młodzików odbyły się zawody Lekkoatletyka dla Każdego w Wałbrzychu, gdzie na lini startu pojawiły się nasze nowe twarze, dali z siebie wszystko i powalczyli w sztafecie.
MDŚ Dzieci
W dniu 21 maja 3 miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska SZS zajął Krzysztof Janukowicz na dystansie 100 m.  23 maja młodziczki zdobyły 4 medale mistrzostw powiatu kłodzkiego złoto Karolina Margasińska w dal, złoto Karolina Buszta 300 m, brąz Emilia Boruczkowska w dal oraz złoto w sztafecie szwedzkiej jako SP Ołdrzychowice (Karolina Fuchs, Karolina Buszta, Karolina Margasińska). W Mistrzostwach LZS brali udział Szczepan Polak złoto na 400 m, Bartosz Polak złoto na 800 m, Sebastian polak srebro na 800 m oraz Bartłomiej Haras srebro na 1500 m.
Bradzo intensywny tydzień zakończyliśmy Mistrzostwami Dolnego Śląska juniorów oraz Mistrzostwami Dolnego Śląska dzieci w Jeleniej Górze. Wśród juniorów 2 miejsce na 3000 m zajął Adam Gruda, a 4 miejsce na 100 m zajął Krzystzof Janukowicz z rekordem życiowym 11,55. W mistrzostwach dzieci jedyny medal w skoku w dal zdobył Jonasz Lewandowski, 4 była Łucja Buszta na 300 m i Rafał Czuczwara.
Sezon zakończyliśmy dwoma startami: Memoriałem Felixa Malanowskiego i Czesława Ząbeckiego we Wrocławiu oraz Mistrzostwami Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej SZS również we Wrocławiu. Srebro na 600 m wywalczyła Urszula Krupa a brąz Emilia Boruczkowska w skoku wzwyż.

Parę zdań od siebie

Po raz pierwszy jako trener miałem, aż tak intensywny sezon ale nie ma co się dziwić. Praca u podstaw którą rozpocząłem 5 lat temu przynosi efekty. Planowanie treningów młodzieży z zakresu wielu konkurencji lekkoatletycznych jest bardzo ciężkie, ale jak widać jest z tym u nas w klubie bardzo dobrze skoro każdy z zawodników się poprawia. Jeszcze w ubiegłym roku Ula biegała na poziomie 3:40/km dziś na 2 km biega w samotnym biegu 7:13 drugi kilometr pokonując w około 3:20. Emilia Boruczkowska która w ubiegłym roku skakała 135 cm, w tym roku skacze 145 cm, a i ataki na 150 cm pokazały że pokonanie tej wysokości jest kwestią czasu. Karolina Margasińska gdyby miała możliwość startu w wszystkich konkurencjach mistrzostw powiatu wygrałaby 4 na 6, mówi to samo za siebie. Krzysztof Janukowicz mimo odsunięcia się bloku przy starcie z wyraźną przewagą wygrał mistrzostwa powiatu, na dolnym śląsku był czwarty, to też wartościowy wynik. Krzysztof Dumański oraz Jonasz Lewandowski zaczynają coraz ładniej technicznie pokonywać płotki oraz skokać w dal. Bracia Polak, czyli Sebastian, Szczepan oraz Bartosz również w tym sezonie odnieśli znaczący progres.